Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Тарновецька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04350228) був реорганізований і увійшов до складу Холмківської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Шишлівці


Шишлівці - село в Ужгородському районі Закарпатської області на ріці Уж. Перша згадка про село відноситься до 1323 року. В ній говориться, що село належало землевласникам із Чічаровець (нині - Східна Словаччина). В письмових джерелах село відоме під назвами: "Syslocz", "Zysluch". Є підстави вважати, що назва села виникла в слов'янському мовному середовищі не пізніше ХІ - ХІІ ст.

Згідно з джерелами XIV - XV ст., Шишлівці продовжували належати землевласникам із Чічаровець. Одна гілка з них до свого прізвища додавала прикладку "шишловецькі". В 1413 році власники Шишлівців продали село Лелеському монастирю, у власності якого воно перебувало ще в XVII ст. До речі, в XIV столітті навколо сім'ї Чічаровець було порушено багато судових справ щодо незаконного загарбання цих земель.

В 1427 році Шишлівці були оподатковані від 9-ти порт. Тоді в селі нараховувалося 10 житлових будинків. В 1459 році тут мешкали уже 23 селянські родини. В другій половині XVII ст. кількість селянських господарств значно зменшилась. Оподаткуванню підлягало лише 6 господарств, які володіли 2-ма портами. Згідно з даними за 1599 рік, у селі нараховувалось 13 господарств. Тоді Шишлівці вважалися малим поселенням, в якому жили винятково залежні селяни. 

В 1715 році в селі налічувалося 9 господарств, серед яких 8 селянських і одне кріпацьке. Історичні джерела другої половини XVIII ст. вважають Шишлівці мадярським селом. У цьому ж столітті у селі з'явились перші греко-католики, тобто русини. Тоді тут налічувалося 220 родин. Це було одне з найбільших сіл на околиці Ужгорода.


Світлина 1928 року


    Римо-католицька церква


   Греко-католицька церква

Церква Різдва пр. Богородиці. 1872. (УГКЦ).

Парафія існує з XVIII ст. В 1940 р. в селі було 173 греко-католики, 139 римо-католиків і 5 реформатів.

Невелику муровану церкву зруйнували після зняття з реєстрації в 1964 р. Тоді розібрали башту, іконостас і все інше майно з храму винесли і спалили. Церква була перетворена на спортивний зал.

У 1991 р. люди почали ремонтувати наву, відбудували вежу і вкрили її конічним шатром. Інтер’єр побілили, а на малювання і новий іконостас поки що бракує коштів.

У 1950 р. місцевий греко-католицький священик Георгій Чурґович (1905 – 1972)  був засуджений на 25 років каторги.

На сьогоднішній день загальна площа населеного пункту складає 0,893 кв. км.  Національний склад населення: українці, угорці, русини, загальна кількість яких налічує 330 осіб.

Картинки по запросу погода синоптик

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *